Jak łączyć zielenie i tworzyć jednokolorowe stylizacje. Total Look dla każdego typu kolorystycznego

Zaktualizowano: 29 gru 2021Siła jednego koloru, tak zwany total look, czyli stylizacja jednokolorowa. Elegancka a przy tym optycznie wydłuża sylwetkę, więc przede wszystkim jest idealna dla niskich osób. Powinna być najprostszą kompozycją kolorystyczną skoro mamy do czynienia z jednym kolorem, jednak nie łatwo w sklepach jest znaleźć ubrania w identycznym odcieniu i tu się schody zaczynają. Aby tworzyć spójne jednokolorowe kompozycje, dobrze jest odróżniać odcienie danego koloru oraz ich przynależność do palet kolorystycznych ustalonych według analizy kolorystycznej.3 rodzaje total look'u


Zanim zaczniesz tworzyć jednokolorową kompozycję, poznaj sposoby jej tworzenia. Możemy wyróżnić 3 rodzaje total look'ów:1.Królewski Total Look


Stylizacja od stóp do głów w jednym odcieniu danego koloru o tym samym nasyceniu i jasności (więcej o teorii koloru tutaj). Najlepiej, aby wybrany kolor był z Twojej palety kolorystycznej, dzięki temu będziesz dobrze się w nim prezentować.2. Monochromatyczny Total Look


Stylizacja od stóp do głów w jednym odcieniu danego koloru o różnym nasyceniu i jasności tak zwana kompozycja monochromatyczna.


3. Mieszany Total Look


Stylizacja od stóp do głów z różnych odcieni i tonacji jednego koloru. Powołując się na analizę kolorystyczną, z którą pracuję na co dzień, najlepiej, aby różne odcienie danego koloru były albo ciepłe, albo zimne, ponieważ łączenie ze sobą ciepłych i zimnych odcieni danego koloru w jednej stylizacji jest bardzo trudne jeśli kompozycja ma być spójna i przyjemna dla oka.


Innymi słowy, jeśli chcesz łączyć różne zielenie, to wybierz te, które znajdują się w jednej i tej samej palecie kolorystycznej dla danego typu kolorystycznego i najlepiej, aby była to twoja paleta.


Na podstawie charakterystycznych cech w naszej urodzie takich jak:

  • KOLOR WŁOSÓW

  • KOLOR I GĘSTOŚĆ BRWI

  • KOLOR TĘCZÓWKI

  • KOLOR BIAŁKA

  • KOLOR PIEGÓW

  • ODCIEŃ CERY

  • KOLOR OPALENIZNY

  • KOLOR UST

wyznacza się 4 typy kolorystyczne -2 ciepłe (wiosna i jesień) i 2 chłodne (lato i zima), z czego każdy typ ma 3 podtypy, ja jednak na potrzeby tego posta skupię się tylko na 4 podstawowych. Przykładowe przedstawicielki każdego z typu kolorystycznego możesz zobaczyć tutaj.


Chłodne typy kolorystyczne to LATO i ZIMA a ich palety kolorystyczne zawierają chłodne odcienie kolorów. Ciepłe typy kolorystyczne to WIOSNA I JESIEŃ a ich palety kolorystyczne zawierają ciepłe odcienie kolorów.


Zatem przekładając to na zielony total look, aby nie zaburzyć harmonii, NIE ŁĄCZ ze sobą ciepłych odcieni zielonego z zimnymi odcieniami. Najlepiej wykorzystywać zielenie w obrębie jednej palety kolorystycznej danej pory roku ( ustalonej według analizy kolorystycznej) co oznacza, że ciepłe zielenie łącz z ciepłymi zieleniami a chłodne zielenie z chłodnymi zieleniami.


Poniżej przedstawiam palety kolorystyczne każdej pory roku oraz przykładową mieszaną stylizację jednokolorową, czyli total look.


Lato - paleta zimnych odcieni koloru zielonegoZiema - paleta zimnych odcieni koloru zielonego


Jesień - paleta ciepłych odcieni koloru zielonego


Wiosna - paleta ciepłych odcieni koloru zielonego
Korzystaj z powyższych palet, aby tworzyć spójne i harmonijne zielone stylizacje jednokolorowe.