Psychologia koloru zielonego, czyli co mówi o Tobie kolor zielony i jak wypływa na twój nastrój.Zielony a osobowość


Osoby wybierające kolor zielony to często osoby, które mają potrzebę wyciszenia i skupienia się na wewnętrznej równowadze. Z drugiej strony zieleń to też kolor osób aktywnych, pracowitych i dążących do celu. Osoby te mocno stąpają po ziemi. Często zakochani w zieleniach są też krytyczni wobec siebie, a co za tym idzie dążą do perfekcji.


Zielony a samopoczucie


Na kole barw zielony jest usytuowany po przeciwnej stronie do czerwonego. Tak samo jest w psychologii kolorów, zielony kolor uspokaja koi i wprowadza równowagę w przeciwieństwie do czerwonego, który z niej wyprowadza.

Dlatego też jest to bardzo dobry kolor kiedy potrzebujemy się zrelaksować czy ochłonąć zarówno po emocjonalnej wymianie zdań, ciężkim zadaniu jak i w trudnych sytuacjach życiowych.


Dosłownie dzieje się to dlatego, że w naszej siatkówce znajdują się specjalne czopki, które są bardzo wrażliwe na światło zielone, dzięki temu nasze oczy i umysł odpoczywają. Dodatkowo zielony to kolor lasów, łąk i parków, więc kojarzy nam się z odpoczynkiem i naturą.


Jasny zielony


Jasny jak i jaskrawy zielony to kolor życia, młodości i witalności. Zdecydowanie doda energii oraz sprzyja lepszemu zapamiętywaniu. Natomiast ciemna stonowana zieleń to kolor, który wzbudza zaufanie i spokój dlatego występuje w sądach, obiciach krzeseł adwokatów, strojach wysoko postawionych osobistości w tym rodziny królewskiej czy na wyższych uczelniach.


Ciemny zielony


Zaraz przy granacie stoi właśnie ciemna zieleń, która jako element stroju pomoże wzbudzić zaufanie i przekonać do zakupu.


CIEKAWOSTKA: ‚’Przy zielonych stołach do gry chętniej wierzymy w potencjalne wygrane, zwiększając stawkę. Fragmenty z książki: Jean-Gabriel Causse. „Niesamowita moc kolorów”.

MILKA LEWANDOWSKA​ 

Trener sztuki szafy kapsułowej | Osobista Stylistka| Kolorystka

+ 48 577 170 586

  • Facebook

Napisz do mnie

Opisz mi swoją potrzebę. Powiedz, w jaki sposób chcesz rozpocząć ze mną współpracę.Zadaj pytania aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celach informacyjnych i handlowych przez  MILLKA STUDIO Marta Lewandowska.  Administratorem Twoich danych osobowych jest MILLKA STUDIO Marta Lewandowska, ul. Słupecka 7/34 02-309 Warszawa 

Pełną politykę prywatności znajdziesz tutaj

Zapisz się na newsletter i ucz się o kolorach przez cały rok!
zielonyuroda.png

+ 48 577 170 586

  • Facebook
© 2020 MILLKA STUDIO MARTA LEWANDOWSKA - TRENER JĘZYKA UBIORU I KOLORU | OSOBISTA STYLISTKA  ALL RIGHTS RESERVED.
WARSZAWA | GDAŃSK | ONLINE |