Zielony kolor w biznesie. W jakich branżach sprawdzi się kolor zielony w ubiorze

Aktualizacja: sty 27

Zielony a dress code


Nie jest to pierwszy kolor, po który sięga biznesmen czy bizneswoman, jednak jeśli chcesz wprowadzić zielony do swojej biznesowej garderoby, to najlepszym wyborem będzie butelkowa stonowana zieleń. Ta dla lata będzie chłodniejsza a jesień czy wiosna pięknie zaprezentują się w cieplejszym odcieniu butelkowej zieleni.Jaskrawe i żywsze zielenie mogą natomiast sprawdzić się w biznesie kreatywnym, kiedy chcemy podkreślić wigor i energię naszej osobowości oraz to, że potrafimy łamać schematy. Potocznie na osoby w mocnych zieleniach mówi się, że są zwariowane, energiczne i ciekawe. Nie ulega zatem wątpliwości, że osoba kreatywna, twórcza, która równocześnie przykłada wagę do detalu i jakości, świetnie to skomunikuje, wybierając właśnie kolor zielony w formie marynarki, garnituru, jak i samych spodni czy spódnicy.

Oliwkowa zieleń jest uznawana za barwę pokoju. Kojarzona jest też z mundurami wojska, o czym dobrze jest pamiętać wybierając khaki, czy oliwkową marynarkę, w której też najlepiej będzie prezentować się pani jesień, czyli przedstawicielka ciepłej palety kolorystycznejZielony a sprzedaż


Zieleń to idealny kolor podczas sprzedaży czy negocjacji, ponieważ pomaga wzmocnić zaufanie. Ważne, aby występował w postaci niewielkiego zielonego elementu w stylizacji, zamiast całego zielonego ubioru. Można tu przywołać jako przykład adwokatów obrońców, którzy podczas rozpraw mają zielone żaboty na znak nadziei i prawdomówności.


Klienci natomiast są bardziej skorzy zaufać nam podczas przedstawiania oferty jeśli mamy na sobie niewielki zielony element, a zwłaszcza jeśli spotkanie odbywa się w zielonej przestrzeni czy sali konferencyjnej. Ten sam element podczas negocjacji może pomóc nam zwiększyć chęć współpracy drugiej strony. W zielonym otoczeniu stajemy się bardziej otwarci na rozmowy i mówienie o sobie.


Ciekawostka


''Przy zielonych stołach do gry chętniej wierzymy w potencjalne wygrane, zwiększając stawkę. ”


cytat z książki: Jean-Gabriel Causse. „Niesamowita moc kolorów”.
MILKA LEWANDOWSKA​ 

Trener sztuki szafy kapsułowej | Osobista Stylistka| Kolorystka

+ 48 577 170 586

  • Facebook

Napisz do mnie

Opisz mi swoją potrzebę. Powiedz, w jaki sposób chcesz rozpocząć ze mną współpracę.Zadaj pytania aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celach informacyjnych i handlowych przez  MILLKA STUDIO Marta Lewandowska.  Administratorem Twoich danych osobowych jest MILLKA STUDIO Marta Lewandowska, ul. Słupecka 7/34 02-309 Warszawa 

Pełną politykę prywatności znajdziesz tutaj

Zapisz się na newsletter i ucz się o kolorach przez cały rok!
zielonyuroda.png

+ 48 577 170 586

  • Facebook
© 2020 MILLKA STUDIO MARTA LEWANDOWSKA - TRENER JĘZYKA UBIORU I KOLORU | OSOBISTA STYLISTKA  ALL RIGHTS RESERVED.
WARSZAWA | GDAŃSK | ONLINE |